dilluns, 7 abril de 2014

Important !!!!



La segona prova que s'havia de disputar a Lliça d'Amunt  finalment és farà el dia 18 Maig a Montmeló.


Round 2  ........18 Maig a Montmeló 


Classificació Round 1 Caldes



Aquest  diumenge passat es va donar el tret de sortida a la Copa Derbi Variant 2014.

Classificació : link   Classificació final
                                  Classificació Volta volta
                              







En categoria Proto la victoria va ser per Protaiko LR Tillar seguit de JCC Competició amb només una volta de diferència. La tercera posició va ser  disputada però al final es va decantar per l'equip  Motos Chesca .

En Serie els dos primers classificats  no van definir  fins l'últim el instant de la carrera , obtenint la primera posició el  Team Yamper S que va anar de menys a més per al final imposar-se després de tres hores de cursa per tant sols 21 segons d'avantatge sobre Argenta Motos MRV. Tercera posició per Team Dominguez.

Tot just això comença ...





dimarts, 1 abril de 2014

INSCRITS 3 hores de Resistència Derbi Variant de Caldes de Montbui




Llista Inscrits :



Dorsal Nom Equip Categoria
1 Moto Xperience Racing Proto 
2 A Robar Carteras Team Proto 
3 Moto Xperience Team Proto 
4 Bokes Seques Proto 
5 Poma Team Proto 
6 Team Duran Proto 
7 Llepa´m la Roda Racing Serie
8 Kamaskle Team Proto 
9 Kamaskle Team S Serie
10 Servimoto S Serie
11 Servimoto R Proto 
12 JCC Competicio Proto 
14 Tramuntana Team Proto 
15 Gonzis Team Serie
16 Monells Racing Team Proto 
17 JJR Racing Serie
18 JJ.Team Serie
19 Meladusa Team Serie
20 MHE Variant Team Proto 
21 Xixarra Team Serie
22 TGV team 22 Proto 
23 Protaiko LR Tillar Proto 
24 Protaiko LR RRR Proto 
25 Protaiko LR Proto 
26 Argenta Motos MRV Serie
27 Argenta Motos MRV 1 Proto 
28 Proto-Cross Bigues Proto 
29 Proto-Cross Bigues-S Serie
30 Van Variant Serie
31 JDM Racing Team Proto 
32 Va, Lleva't! Serie
33 Red Bull Racing Proto 
34 KRD competició Proto 
35 ATX Racing Team Proto 
36 Dinamic Vision Team Serie
37 Team la vinya Serie
38 Green Team Racing Proto
39 FIJ Racing Proto 
40 Team Yamper S Serie
41 Team Yamper Proto 
42 De Castro RT Serie
43 J.N racing cup Serie
44 Motos Chesca Proto 
45 Team Moto Palou Proto 
46 SRT Serie
47 Golf@'s Night Racing Team Proto 
48 Castillo Team Proto 
49 Castillo 2 Team Proto 
50 Corts Competició Proto 
51 Can Xumeia Proto 
52 JG Racing Proto 
53 Team Crous Proto 
54 Equip Gas Competicio Serie
55 Miras-Gonzalez-Lozano Serie
56 Team Dominguez Serie
57 ADV Team Proto 
58 Rovicarsa Racing Proto 
59 Xavicars Proto 
60 The Komunas Proto 
61 J.Costa Proto 
62 Yoigo Parets Fandosport Proto 

Cartell 1a cursa Caldes de Montbui 2014



Pilot : Tillo del equip Protaiko

dimecres, 5 març de 2014

Inscripció Caldes de Montbui Round 1



Cursa del 6 d'Abril del 2014 a Caldes de Montbui
Tot a punt per l'inici de la Copa Derbi Variant !!! 
Ja fa dies que la gent de Caldes està treballant a tota màquina per la prova inaugural de la CDV.


Preinscripcions Caldes de montbui : 
Del 6 al  22 de Març és poden realitzar les inscripcions dels equips per la cursa de Caldes . La cursa està limitada a 70 motos.

Per poder realitzar l'inscripció és molt senzill :

  • Ompliu el qüestionari que teniu en l'enllaç :  Qüestionari  

  • Realitzar un ingrés de 105€ al núm de compte 2100 5328 73 0100393088

  • Enviar el resguard a copavariantcaldes@gmail.com  un cop rebut sus notificarà que tot està correcte i validad .

  • Molt important en el resguard té de constar el nom de l'Equip

L'inscripció no serà vàlida si no és realitza l'ingrés dins del termini establert .


En cas de dubte contacteu mitjançant mail a copavariantcaldes@gmail.com


Detalls:

Copa Derbi Variant 2014


Per la millor seguretat  i tranquil·litat dels pilots , públic i organitzadors  aquest  campionat es realitza sota la protecció  de la Federació Catalana de Motociclisme ( FCM)  això vol dir que per poder participar  cal disposar de la llicència  Federativa  Catalana , la Social o la vàlida per un dia.



Import inscripció:

- L'import de la inscripció per carrera serà de 105 €/equip

- Si el pilot te llicència de la FCM no caldrà que pagui cap més suplement, només caldrà que poseu el número de llicència a la butlleta i el dia de la cursa presentar la llicència i el DNI.

Llicència:


- La Llicència Social Anual té un cost de 100 € si ets soci d'un Motoclub i de 130 € en cas de no ser-ho .Aquesta és vàlida per : tot el campionat DV , entrenar en circuits i totes les proves que es realitzin a Catalunya no puntuables per el Campional de Catalunya .


-Tot aquell pilot que NO tingui llicència FCM, haurà de pagar 27€ per tal que el club tramiti una llicència per el dia de cursa ( valida per una prova ), i ho haurà d'especificar a la butlleta d'inscripció. (*) 


(*) Aquesta tipus d'un dia només és pot treure dos vegades l'any , no renovable a una tercera .


**El Moto Club Ronçana ofereix la possiblitat de la tramitació de la llicència més info a MCR



Normativa fes clic al link:


Normativa vàlida per totes les Carreres de Derbi Variant i que serà d'obligat compliment per poder participar.






dimecres, 29 gener de 2014

Tramitació Llicencies FCM 2014


Tots els pilots que estiguin interessats en tramitar la llicència de la Federació Catalana de Motociclisme mitjançant el MC Ronçana que es posi en contacte amb nosaltres o que ho faci directament mitjançant la web de la fcm.





Per facilitar la gestió i coordinació en propers actes ens seria de molta ajuda que us donéssiu  d'alta al Moto Club així podem començar a fer pinya !!!


Important : fer-te soci és gratuït i et beneficiaràs d'un gran descompte al tramitar la llicència.

Dona't d'alta  : fes clic al link


+ info mail: latakajove@gmail.com

diumenge, 26 gener de 2014

Copa Derbi Variant 2014

Calendari de  la CDV 2014 .

Copa Derbi Variant 2014
Caldes de Montbui 6-Abril.
Lliça d'Amunt 11-Maig
Llavaneres 8-Juny
Santa Eulàlia de Ronçana 6-Juliol
Les Franqueses ( Corro ) 3-Agost.
Bigues i Riells 21-Setembre
L'Ametlla 12-Octubtre.
Dosrius 14-Desembre




*Aquest calendari pot ser modificat durant la temporada .



dijous, 2 gener de 2014

Normativa Copa Derbi Variant 2014




Resum dels canvis o ajustos fets una mica x sobre:

*Prohibit tapes laterals on poder recolzar genolls
*Seient posició original . Espai lliure de la pipeta direcció al seient mai inferior a 35 cm. Conservar desnivell original seient amb la barra o escuma protectora.
*Prohibit cilindres aigua
*Màx cilindrada 74cc
*Amortidors darrera ubicats posició original ( protos )
*Tapa variador completa
*Carburador  màx 21 ( serie ) 
*Manetas terminació esferica
*Angle  direcció amb topes  finals 







Link:




dilluns, 9 desembre de 2013

CLASSIFICACIÓ FINAL COPA DERBI VARIANT 2013

CATEGORIA PROTOS
POS.EQUIP ROUND
 1
ROUND
2
ROUND
3
ROUND
4
ROUND
5
TOTAL
1 XPERIENCE-REPARACIONS RONÇANA 25 22 22 10 20 99
2 PROTAIKO 1 20 25 22 22 90
3 JCC COMPETICIO 20 16 20 9 13 78
4 A ROBAR CARTERAS TEAM 22 25 0 25 0 72
5 TEAM DURAN 15 7 8 16 12 58
6 BOKES SEQUES 13 13 7 12 6 51
7 PROTO -CROSS BIGUES 18 0 5 11 16 50
8 J COSTA COMPETICIÓ 2 0 0 18 25 45
9 TEAM YAMPER 5 18 15 5 0 43
10 GREEN TEAM 0 14 13 15 0 42
11 LLEPA'M LA RODA 11 9 4 8 9 41
12 PROTAIKO LR 0 0 12 20 8 40
13 RASPU TEAM 10 1 18 0 11 40
14 READY 4 11 0 0 18 33
15 GOLF@S NIGUT RACING TEAM 8 3 14 7 0 32
16 ENDURO SHEILD TEAM 14 15 0 0 0 29
17 SARRION TEAM 12 8 0 0 7 27
18 CORTS COMPETICIÓ 6 0 16 0 3 25
19 TRAMUNTANA TEAM 7 6 11 0 0 24
20 TEAM RACING VILA 9 0 10 2 2 23
21 POMA TEAM 16 0 6 0 0 22
22 ROBLES MOTORS 0 5 0 13 0 18
23 TGV 0 0 1 14 0 15
24 MOTOS CROUS 0 0 0 0 15 15
26 PUTUS TEAM 0 0 0 0 14 14
25 ÉKE RACING TEAM - MONELLS 0 10 0 0 4 14
27 MOTOS CHESCA 0 12 0 0 0 12
28 TEAM VARIOLO 100% RACING 0 0 0 0 10 10
29 KAMASCLE TEAM 0 0 9 0 0 9
30 OXIDO TEAM 3 2 3 0 0 8
31 JXGP 0 0 0 6 0 6
32 YOIGO PARETS FANDOSPORT 0 0 0 0 5 5
33 ROTOR TEAM 0 4 0 0 0 4
34 TEAM LA CLAU 0 0 0 4 0 4
35 RED BULL RACING 0 0 0 3 0 3
36 TEAM LUENGO 0 0 2 0 0 2
37 DACASA 0 0 0 1 0 1
38 JG RACING 0 0 0 0 1 1
CATEGORIA SERIE
POS. EQUIP ROUND
1
ROUND
2
ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 TOTAL
1 GRANJA L'AMETLLA 25 25 22 25 25 122
2 TALLERS FORTUNY 18 22 25 22 22 109
3 JDD - MOTOS MRV -ARGENTA CALDES 22 11 18 20 20 91
4 GRANJA L'AMETLLA 2 13 14 20 16 15 78
5 TEAM YAMPER 15 9 12 14 14 64
6 PROTO-CROSS BIGUES S 9 8 11 18 16 62
7 HUESITOS JCC 20 16 0 0 8 44
8 VA LLEVA'T 11 13 0 15 5 44
9 HONOLULU'S TEAM 0 10 14 0 18 42
10 JJ RACING 6 0 16 11 10 43
11 SRT 7 0 13 13 6 39
12 SERRANO 100% 4 12 15 0 0 31
13 JOHN DEERE 0 18 0 12 0 30
14 CHECO CHECO TEAM 8 0 9 10 0 27
15 TOT RACING BIGUES 14 2 10 0 0 26
16 CHIVA VALLS 5 20 0 0 0 25
17 XAVICARS - PROTAIKO 12 0 0 6 7 25
18 TEAM VARIOLO 100X100 RACING 16 3 0 0 0 19
19 JJ TEAM 0 0 7 0 11 18
20 VARIOLO FOREVER TEAM 0 15 0 0 0 15
21 NITRO VARIANT SERIES 10 5 0 0 0 15
22 MOBILPARC TEAM 0 0 0 0 13 13
23 CV COMPETICIÓ 0 0 8 5 0 13
24 AMARILLO TEAM 0 0 0 0 12 12
25 RGS RACING 0 0 0 9 0 9
26 AFEGITS TEAM 0 0 0 0 9 9
27 ACTION OUTDOOR 0 0 0 8 0 8
28 KAMASKLE TEAM 0 0 0 7 0 7
29 BUSIARMADANS 0 7 0 0 0 7
30 EQUIP CADE 0 6 0 0 0 6
31 MOTO DESGUACE EPB 0 0 6 0 0 6
32 CONCOS COMPETICIÓ 0 4 0 0 0 4
33 GASPAR COMP.2 0 0 0 0 4 4
34 LOZANO-MIRAS 0 0 0 0 3 3
35 GRAFENWALDER 3 0 0 0 0 3
36 MENA JR. TEAM 0 0 0 0 2 2
37 ELS PIPETA CALENTA RT 0 1 0 0 0 1
38 LR 0 0 0 0 1 1

Classificació 3 Hores Dosrius Round 5






Yasuni sempre present en aquest tipus de curses !!










A l'espera del PDF  ... full de la  classificació final .





Vista d'ocell ... impressionant !!!






Felicitar a la gent de Dosrius per aquesta gran cursa !!!



dijous, 5 desembre de 2013

Sorteig 2013

Durant la Festa de l'entrega de premis es realitzarà un sorteig de ?.. (-sorpresa!)  .





Per poder optar als premis del sorteig és molt  fàcil només cal venir entre les 23h - 23:30h A la discoteca incognit .Tots els que entrin en aquest interval de temps obtindran un numero gratuït ,si,si ! Gratuït

dilluns, 2 desembre de 2013

PREMIS COPA DERBI VARIANT 2013

Per aquest dissabte 7 de Desembre estem preparant una gran festa per l'entrega dels premis de la Copa Derbi Variant .



Aquesta gran festa tindrà lloc a la discoteca incògnit a les 23h ( entrada lliure per a tots els assistents pilots, familiars , amics ,...) així podrem aprofitar per allargar la festa fins a les tantes .

Tindrem :

  • Zona guarda-variant ( per qui vulgui mostrar la seva makina al públic assistent cal confirmar-ho a latakajove@gmail.com)
  • Premis per a tots els equips .
  • Pista de Ball .
  • Sorteig de ...
  • i moltes sorpreses ... o no ?

Però el millor de tot és que tindrem un lloc on estarà ple de  malalts de benzina on passar una molt bona estona .




Molt important !! Cal venir no hi han escuses !!! 









Cartell cursa Dosrius 2013


dimecres, 6 novembre de 2013

Round 5 " 3 Hores Derbi Variant Dosrius "


El Moto Club Canyamars amb la col-laboració de l'Ajuntament de Dosrius, us volen convidar a les 2nes 3 Hores de Risistència en Derbi Variant el proper  Dissabte 7 de Desembre a Dosrius. 
Tota la gent que hi treballarem, ho farem amb moltíssimes ganes i il-lusió per tal que disfruteu al màxim i volgueu repetir any rere any. Així doncs, comenceu a preparar les vostres màquines que queda poc temps!

Us hi esperem a tots!!



El període de preinscripció finalitzarà el Dilluns 2 de Desembre. Adjuntem els fitxers on hi trobareu tota la información.


Cal fer el pagament al número de compte bancari 2100-1684-67-0200056468 per l’import de105€.  Cal posar el nom de l’equip com a concepte alhora de fer el pagament.
Recordar també que TOTS els pilots han de tenir llicencia federativa FCM o ACCEMA. En cas de no tenir-la, aquesta l’haurà de tramitar a la federació el propi pilot.

La preinscripció es pot presentar, adjuntant el full de preinscripció correctament emplenat i el comprovant de pagament bancari per qualsevol dels següents mitjans:
  • Presencialment a la direcció TALLER DOSRIUS, C/RIALS 10, DOSRIUS  de dilluns a divendres de 08.30h a 13.30h i de 15.00h  a 19h.

Les inscripcions finalitzen el 2 de Desembre (inclòs).

La celebració de la cursa està condicionada al número d'inscripcions que es facin.



dijous, 31 octubre de 2013

Classificació Round 4


La propera cursa serà el 7 Desembre a Dosrius ...ja us anirem informant .


Classificació després de la cursa de Bigues .

CATEGORIA PROTOS
POS.EQUIPPUNTS (R1+R2)ROUND 3ROUND 4TOTAL
1XPERIENCE-REPARACIONS RONÇANA47221079
2A ROBAR CARTERAS TEAM4702572
3PROTAIKO21252268
4JCC COMPETICIO3620965
5TEAM DURAN2281646
6BOKES SEQUES2671245
7TEAM YAMPER2315543
8GREEN TEAM14131542
9PROTO -CROSS BIGUES1851134
10LLEPA'M LA RODA204832
10GOLF@S NIGUT RACING TEAM1114732
10PROTAIKO LR0122032
11ENDURO SHEILD TEAM290029
11RASPU TEAM1118029
12TRAMUNTANA TEAM1311024
13POMA TEAM166022
13CORTS COMPETICIÓ616022
14TEAM RACING VILA910221
15SARRION TEAM200020
15J COSTA COMPETICIÓ201820
16ROBLES MOTORS501318
17READY150015
17TGV011415
18MOTOS CHESCA120012
19ÉKE RACING TEAM - MONELLS100010
20KAMASCLE TEAM0909
21OXIDO TEAM5308
22JXGP0066
23ROTOR TEAM4004
23TEAM LA CLAU0044
24RED BULL RACING0033
25TEAM LUENGO0202
26DACASA0011
CATEGORIA SERIE
POS.EQUIPPUNTS (R1 + R2 )ROUND 3ROUND 4TOTAL
1GRANJA L'AMETLLA50222597
2TALLERS FORTUNY40252287
3JDD - MOTOS MRV -ARGENTA CALDES33182071
4GRANJA L'AMETLLA 227201663
5TEAM YAMPER24121450
6PROTO-CROSS BIGUES S17111846
7VA LLEVA'T2401539
8HUESITOS JCC360036
9JJ RACING6161133
9SRT7131333
10SERRANO 100%1615031
11JOHN DEERE1801230
12CHECO CHECO TEAM891027
13TOT RACING BIGUES1610026
14CHIVA VALLS250025
15HONOLULU'S TEAM1014024
16TEAM VARIOLO 100X100 RACING190019
17XAVICARS - PROTAIKO120618
18VARIOLO FOREVER TEAM150015
18NITRO VARIANT SERIES150015
19CV COMPETICIÓ08513
20RGS RACING0099
21ACTION OUTDOOR0088
22KAMASKLE TEAM0077
22JJ TEAM0707
22BUSIARMADANS7007
23EQUIP CADE6006
23MOTO DESGUACE EPB0606
24CONCOS COMPETICIÓ4004
25GRAFENWALDER3003
26ELS PIPETA CALENTA RT1001