dilluns, 9 de desembre de 2013

CLASSIFICACIÓ FINAL COPA DERBI VARIANT 2013

CATEGORIA PROTOS
POS.EQUIP ROUND
 1
ROUND
2
ROUND
3
ROUND
4
ROUND
5
TOTAL
1 XPERIENCE-REPARACIONS RONÇANA 25 22 22 10 20 99
2 PROTAIKO 1 20 25 22 22 90
3 JCC COMPETICIO 20 16 20 9 13 78
4 A ROBAR CARTERAS TEAM 22 25 0 25 0 72
5 TEAM DURAN 15 7 8 16 12 58
6 BOKES SEQUES 13 13 7 12 6 51
7 PROTO -CROSS BIGUES 18 0 5 11 16 50
8 J COSTA COMPETICIÓ 2 0 0 18 25 45
9 TEAM YAMPER 5 18 15 5 0 43
10 GREEN TEAM 0 14 13 15 0 42
11 LLEPA'M LA RODA 11 9 4 8 9 41
12 PROTAIKO LR 0 0 12 20 8 40
13 RASPU TEAM 10 1 18 0 11 40
14 READY 4 11 0 0 18 33
15 GOLF@S NIGUT RACING TEAM 8 3 14 7 0 32
16 ENDURO SHEILD TEAM 14 15 0 0 0 29
17 SARRION TEAM 12 8 0 0 7 27
18 CORTS COMPETICIÓ 6 0 16 0 3 25
19 TRAMUNTANA TEAM 7 6 11 0 0 24
20 TEAM RACING VILA 9 0 10 2 2 23
21 POMA TEAM 16 0 6 0 0 22
22 ROBLES MOTORS 0 5 0 13 0 18
23 TGV 0 0 1 14 0 15
24 MOTOS CROUS 0 0 0 0 15 15
26 PUTUS TEAM 0 0 0 0 14 14
25 ÉKE RACING TEAM - MONELLS 0 10 0 0 4 14
27 MOTOS CHESCA 0 12 0 0 0 12
28 TEAM VARIOLO 100% RACING 0 0 0 0 10 10
29 KAMASCLE TEAM 0 0 9 0 0 9
30 OXIDO TEAM 3 2 3 0 0 8
31 JXGP 0 0 0 6 0 6
32 YOIGO PARETS FANDOSPORT 0 0 0 0 5 5
33 ROTOR TEAM 0 4 0 0 0 4
34 TEAM LA CLAU 0 0 0 4 0 4
35 RED BULL RACING 0 0 0 3 0 3
36 TEAM LUENGO 0 0 2 0 0 2
37 DACASA 0 0 0 1 0 1
38 JG RACING 0 0 0 0 1 1
CATEGORIA SERIE
POS. EQUIP ROUND
1
ROUND
2
ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 TOTAL
1 GRANJA L'AMETLLA 25 25 22 25 25 122
2 TALLERS FORTUNY 18 22 25 22 22 109
3 JDD - MOTOS MRV -ARGENTA CALDES 22 11 18 20 20 91
4 GRANJA L'AMETLLA 2 13 14 20 16 15 78
5 TEAM YAMPER 15 9 12 14 14 64
6 PROTO-CROSS BIGUES S 9 8 11 18 16 62
7 HUESITOS JCC 20 16 0 0 8 44
8 VA LLEVA'T 11 13 0 15 5 44
9 HONOLULU'S TEAM 0 10 14 0 18 42
10 JJ RACING 6 0 16 11 10 43
11 SRT 7 0 13 13 6 39
12 SERRANO 100% 4 12 15 0 0 31
13 JOHN DEERE 0 18 0 12 0 30
14 CHECO CHECO TEAM 8 0 9 10 0 27
15 TOT RACING BIGUES 14 2 10 0 0 26
16 CHIVA VALLS 5 20 0 0 0 25
17 XAVICARS - PROTAIKO 12 0 0 6 7 25
18 TEAM VARIOLO 100X100 RACING 16 3 0 0 0 19
19 JJ TEAM 0 0 7 0 11 18
20 VARIOLO FOREVER TEAM 0 15 0 0 0 15
21 NITRO VARIANT SERIES 10 5 0 0 0 15
22 MOBILPARC TEAM 0 0 0 0 13 13
23 CV COMPETICIÓ 0 0 8 5 0 13
24 AMARILLO TEAM 0 0 0 0 12 12
25 RGS RACING 0 0 0 9 0 9
26 AFEGITS TEAM 0 0 0 0 9 9
27 ACTION OUTDOOR 0 0 0 8 0 8
28 KAMASKLE TEAM 0 0 0 7 0 7
29 BUSIARMADANS 0 7 0 0 0 7
30 EQUIP CADE 0 6 0 0 0 6
31 MOTO DESGUACE EPB 0 0 6 0 0 6
32 CONCOS COMPETICIÓ 0 4 0 0 0 4
33 GASPAR COMP.2 0 0 0 0 4 4
34 LOZANO-MIRAS 0 0 0 0 3 3
35 GRAFENWALDER 3 0 0 0 0 3
36 MENA JR. TEAM 0 0 0 0 2 2
37 ELS PIPETA CALENTA RT 0 1 0 0 0 1
38 LR 0 0 0 0 1 1

Classificació 3 Hores Dosrius Round 5






Yasuni sempre present en aquest tipus de curses !!










A l'espera del PDF  ... full de la  classificació final .





Vista d'ocell ... impressionant !!!






Felicitar a la gent de Dosrius per aquesta gran cursa !!!



dijous, 5 de desembre de 2013

Sorteig 2013

Durant la Festa de l'entrega de premis es realitzarà un sorteig de ?.. (-sorpresa!)  .





Per poder optar als premis del sorteig és molt  fàcil només cal venir entre les 23h - 23:30h A la discoteca incognit .Tots els que entrin en aquest interval de temps obtindran un numero gratuït ,si,si ! Gratuït

dilluns, 2 de desembre de 2013

PREMIS COPA DERBI VARIANT 2013

Per aquest dissabte 7 de Desembre estem preparant una gran festa per l'entrega dels premis de la Copa Derbi Variant .



Aquesta gran festa tindrà lloc a la discoteca incògnit a les 23h ( entrada lliure per a tots els assistents pilots, familiars , amics ,...) així podrem aprofitar per allargar la festa fins a les tantes .

Tindrem :

  • Zona guarda-variant ( per qui vulgui mostrar la seva makina al públic assistent cal confirmar-ho a latakajove@gmail.com)
  • Premis per a tots els equips .
  • Pista de Ball .
  • Sorteig de ...
  • i moltes sorpreses ... o no ?

Però el millor de tot és que tindrem un lloc on estarà ple de  malalts de benzina on passar una molt bona estona .




Molt important !! Cal venir no hi han escuses !!! 









Cartell cursa Dosrius 2013


dimecres, 6 de novembre de 2013

Round 5 " 3 Hores Derbi Variant Dosrius "


El Moto Club Canyamars amb la col-laboració de l'Ajuntament de Dosrius, us volen convidar a les 2nes 3 Hores de Risistència en Derbi Variant el proper  Dissabte 7 de Desembre a Dosrius. 
Tota la gent que hi treballarem, ho farem amb moltíssimes ganes i il-lusió per tal que disfruteu al màxim i volgueu repetir any rere any. Així doncs, comenceu a preparar les vostres màquines que queda poc temps!

Us hi esperem a tots!!



El període de preinscripció finalitzarà el Dilluns 2 de Desembre. Adjuntem els fitxers on hi trobareu tota la información.


Cal fer el pagament al número de compte bancari 2100-1684-67-0200056468 per l’import de105€.  Cal posar el nom de l’equip com a concepte alhora de fer el pagament.
Recordar també que TOTS els pilots han de tenir llicencia federativa FCM o ACCEMA. En cas de no tenir-la, aquesta l’haurà de tramitar a la federació el propi pilot.

La preinscripció es pot presentar, adjuntant el full de preinscripció correctament emplenat i el comprovant de pagament bancari per qualsevol dels següents mitjans:
  • Presencialment a la direcció TALLER DOSRIUS, C/RIALS 10, DOSRIUS  de dilluns a divendres de 08.30h a 13.30h i de 15.00h  a 19h.

Les inscripcions finalitzen el 2 de Desembre (inclòs).

La celebració de la cursa està condicionada al número d'inscripcions que es facin.



dijous, 31 d’octubre de 2013

Classificació Round 4


La propera cursa serà el 7 Desembre a Dosrius ...ja us anirem informant .


Classificació després de la cursa de Bigues .

CATEGORIA PROTOS
POS.EQUIPPUNTS (R1+R2)ROUND 3ROUND 4TOTAL
1XPERIENCE-REPARACIONS RONÇANA47221079
2A ROBAR CARTERAS TEAM4702572
3PROTAIKO21252268
4JCC COMPETICIO3620965
5TEAM DURAN2281646
6BOKES SEQUES2671245
7TEAM YAMPER2315543
8GREEN TEAM14131542
9PROTO -CROSS BIGUES1851134
10LLEPA'M LA RODA204832
10GOLF@S NIGUT RACING TEAM1114732
10PROTAIKO LR0122032
11ENDURO SHEILD TEAM290029
11RASPU TEAM1118029
12TRAMUNTANA TEAM1311024
13POMA TEAM166022
13CORTS COMPETICIÓ616022
14TEAM RACING VILA910221
15SARRION TEAM200020
15J COSTA COMPETICIÓ201820
16ROBLES MOTORS501318
17READY150015
17TGV011415
18MOTOS CHESCA120012
19ÉKE RACING TEAM - MONELLS100010
20KAMASCLE TEAM0909
21OXIDO TEAM5308
22JXGP0066
23ROTOR TEAM4004
23TEAM LA CLAU0044
24RED BULL RACING0033
25TEAM LUENGO0202
26DACASA0011
CATEGORIA SERIE
POS.EQUIPPUNTS (R1 + R2 )ROUND 3ROUND 4TOTAL
1GRANJA L'AMETLLA50222597
2TALLERS FORTUNY40252287
3JDD - MOTOS MRV -ARGENTA CALDES33182071
4GRANJA L'AMETLLA 227201663
5TEAM YAMPER24121450
6PROTO-CROSS BIGUES S17111846
7VA LLEVA'T2401539
8HUESITOS JCC360036
9JJ RACING6161133
9SRT7131333
10SERRANO 100%1615031
11JOHN DEERE1801230
12CHECO CHECO TEAM891027
13TOT RACING BIGUES1610026
14CHIVA VALLS250025
15HONOLULU'S TEAM1014024
16TEAM VARIOLO 100X100 RACING190019
17XAVICARS - PROTAIKO120618
18VARIOLO FOREVER TEAM150015
18NITRO VARIANT SERIES150015
19CV COMPETICIÓ08513
20RGS RACING0099
21ACTION OUTDOOR0088
22KAMASKLE TEAM0077
22JJ TEAM0707
22BUSIARMADANS7007
23EQUIP CADE6006
23MOTO DESGUACE EPB0606
24CONCOS COMPETICIÓ4004
25GRAFENWALDER3003
26ELS PIPETA CALENTA RT1001

dimarts, 1 d’octubre de 2013

Classificació 4hdv Bigues i Riells



Classificació actualitzada , en l'anterior sortien tots els equips com a classificats tot i no haver passat per la bandera de quadros .

dimecres, 25 de setembre de 2013

INCRITS II 4 Hores de Resistència amb Derbi Variant de Bigues i Riells

Tot a punt per la quarta cita de la Copa Derbi Variant .


Recordar que de 7 h a 8:30 h és el temps que teniu per realitzar les acreditacions i entrada de material al box .Es prega puntualitat ja que com ja sabeu aquesta cursa és de 4 Hores i els temps estan molt ajustats .

Gràcies a tots i ... diumenge gassss a la Derbi !!!

Per més info 4HDV


Llista d'Inscrits

DORSAL CATEGORIA              NOM EQUIP NOM
1 PROTO XPERIENCE-REPARACIONS RONÇANA Xavier
Victor
Eugenio
2 PROTO PROTO-CROSS BIGUES Santi
Roger 
Jose
3 SERIE PROTO-CROSS BIGUES S Jorge 
Pep
Isaac
4 SERIE NITRO VARIANT SERIES  Carles
Jordi
Jaime
5 SERIE Va lleva't! Raul
Gerard
Xavier
6 PROTO GRANJA L´AMETLLA Marc
Andreu

7 SERIE SERRANOS 100% Ignacio
Ruben
Jose Carlos
8 PROTO TEAM YAMPER Oscar
Jose Antonio

9 SERIE TEAM YAMPER Raul
Abraham
Antonio 
10 PROTO Corts Competició Pere
Adrià
Carlus
11 PROTO CAN GERONI RACING TEAM Enric
Carles
Ramon
12 PROTO TRAMUNTANA TEAM David
Toni
Pau
13 PROTO SARRION TEAM Luis
Rafael
Ismael
14 PROTO POMA TEAM David
Jordi
Arnau 
15 PROTO TEAM DURAN Roger 
Iñaki
Josep
16 PROTO MONELLS RACING TEAM Eudald
Sergi

18 PROTO A ROBAR CARTERAS TEAM Jordi
David

19 SERIE TOT RACING BIGUES Israel
Carlos

21 PROTO GOLF@S NIGHT RACING TEAM Raimon
Joaquin
Marc
22 SERIE JJ RACING Juan
Jorge Jonathan 
Raul
23 PROTO PROTAIKO Josep
Alberto
Aaron
25 SERIE PROTAIKO LR Alberto
Domingo
Javier
26 SERIE JJD - MOTOS MRV - ARGENTA CALDES Jordi
Jordi
David
28 SERIE CHECO CHECO TEAM Marc
Jose
Victor
29 SERIE SRT Xavi
Samuel
Albert
31 PROTO PUTUS TEAM Jordi
Xavier

32 PROTO OXIDO TEAM Miguel Angel
Sergi
Daniel
34 PROTO LLEPA'M LA RODA David
Jordi
Oriol
35 SERIE GRANJA L'AMETLLA 2 Joan
Miguel Angel

37 PROTO READY Rafael
Josep 
Xavi 
38 SERIE TALLERS FORTUNY Jooan
Carles
Albert 
39 PROTO RASPU TEAM Rafael
Daniel
Julian
40 PROTO BOKES SEQUES Francesc
Genis
David
41 PROTO JCC COMPETICIO Jordi
Alfonso
Jose
42 PROTO RED BULL RACING H2O Javier
Gerard
Marcel
44 PROTO RED BULL RACING  Juan 
Ricard
Alfonso
47 PROTO ROBLES MOTORS Daniel
Victor
Rafa
48 SERIE HONOLULU'S TEAM Toni
Albert
Albert 
51 PROTO YOIGO PARETS FANDOSPORT Pere
Oscar
Gerard
54 PROTO GREEN TEAM Eric
Victor
Alejandro
55 PROTO TGV TEAM Sergio
Gabriel
Josep Mª
58 PROTO ROVICARSA TEAM Carlos Antonio
Santiago
Josep
61 PROTO J COSTA COMPETICIO Daniel
Montse
Alejandro
65 PROTO SIN FRENOS RACING43 Alex
Sergio
Ruben
68 SERIE JOHN DEERE Albert
Bernat
Oriol
70 SERIE KAMASKLE TEAM Carlos
Sergio

71 PROTO MDM
Miquel 
Arnald
72 SERIE XAVICARS-PROTAIKO Marc
Lluís
Xavi 
74 SERIE CV COMPETICIÓ Richard
Ricardo
Jorge 
75 SERIE JJ TEAM Joaquin
Jorge

77 PROTO ELS CREMA BENZINA Gerard
Daniel
Francisco Javier
79 PROTO JXGP Xavier
Juan

80 SERIE RGS RACING Rafael
Jesus
Jose Luis
81 SERIE ACTION OUTDOOR Sergi
Aleix
Albert
82 PROTO ATX RACING TEAM Albert
Xavi
Gerard
83 PROTO DACASA Marc
David
Marc
84 PROTO TEAM LA CLAU Carlos 
Eric
Jonathan 
85 SERIE Minerva Albert
Jordi
Toni
86 PROTO ADV'S TEAM Xavier
Marc
Borja
87 PROTO JDM Racing Team Gerard
Daniel
Cristian